Girişimciler için online satış yükseltme geliştirme
Mart 3, 2020
Markaların özellikle bilmesi gereken İnstagram istatistikleri
Mart 4, 2020

Sepeti terk edenlere kişilere yönelik çalışmalar yapın

E-TİCARET OK AJANS

Her sene e-ticaret şirketleri, sepette ürün bırakarak siteyi terk eden kullanıcılar sebebinden, onlarca potansiyel müşteriyi kaçırıyorlar ve bu da sene içinde milyonlarca TL’yi bulabiliyor.

Bu sebeple de sepeti terk edenlere yönelik pazarlama çalışmaları yapmanız dijital pazarlama stratejileri arasında yer almalı. Tüketicilere anımsatma e-postalar ile hatırlatma, retargeting reklamlarla sitenizi terk edenlere fırsat veya indirim sunabilmek, yeniden retargeting alacak  reklamlar ile ürün alternatifler sunabilmek ve upsell yöntemi ile ilgili geri dönüşlerinizi artırmasına yardımcı olabilir.

Ücretsiz kargoyu pazarlama çalışmalarınıza dahil edin

Ücretsiz kargo da pazarlama stratejileri arasında yer alabilir. Tüketiciler içinde ücretsiz kargo seçenekleri çevrimiçi alışverişlerde önemli bir boyut katan bir  unsurdur. Belirlenmiş bir tutar ile   sınırlı  ücretsiz kargo opsiyonu sunabilmek, sepete çok sayıda ürün ilave etme halinde bulunan  opsiyonu sunabilmek, pazarlama çalışmalarınıza dahil edilebilir.

Bu çalışmalar da sepete atılan ürünlerin ortalamasını arttırmak içinde iyi bir strateji kullanılması içinde bunu pazarlama yöntemlerine dahil ederek, geri dönüşlerinizi de artırabilirsiniz.

Ürün açıklamalarınızı detaylandırın

Hem arama motorlarında ürün sayfalarının henüz iyi indekslenmesini sağlamak hatta tüketicilerin ürün ile ilgili daha çok bilgi almasını sağlamak içinde ürün sayfalarınızı yeterli olduğunu düşündüğünüz  kadar detaylandırmanız gerekir. Bunun öncesinde  yapılan ürün bilgileri gelmekte. Ürünle alakalı orijinal içerikler üretmenin yanında ayrıntılı ve uzun yorumlama metinleri yaratarak, tüketicileri yeterli olduğunu düşündüğü kadarı ile bilgilendirir misiniz.

Bunun yanında ürün sayfaları üstünde yeterli şekilde ürün resimleri kullanmanın yanında ürünle alakalı videoları da göstererek, tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyebilirsiniz. Bu arada bu video ve ilave olarak ürün görselleri de sayfanın arama motorlarında iyi indekslenmesine de yardımcı olacaktır.

İçerik pazarlama stratejileri geliştirin

İçerik pazarlama stratejileri de geri dönüşlerinizi artırmaya yardımcı olacak etkenler arasında yer almakta. Pazarlama ile ilgili  hem organik olarak internet sitenize trafik çekebilir hatta sosyal platformlar üstünden yönlendirme trafiği almanızı da sağlayabilir.

Ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörüyle alakalı olabilecek içerik fikirleri bularak, haftalık içerik tasarıları oluşturabilir ve ardından da bu tasarım ışığında blog yazıları yazarak , hem sitenizi güncel tutabilir hatta tüketicileri internet sitenize çekerek, satışa yönlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir