GENEL SORULAR

1Anahtar Teslim Nedir?
Size hiç bir şey bırakmıyoruz demek. Markanıza uygun tasarım, çözüm odaklı yazılımımız ile müşterinin satın alım yapacağı noktaya kadar E-ticaret sisteminizi hazır hale getiriyoruz. Kredi kartı, kargo entegrasyonları, banner gibi detaylarla sizi uğraştırmıyoruz. Hatta isterseniz ürünlerinizi bile biz ekliyoruz.
1Tasarımı Nasıl Hazırlıyorsunuz?
Yazılımımıza uygun şablon tiplerinden size uygun olanı birlikte karar veriyoruz. Şablonu markanıza uygun hazırlıyor, sizi temsil edecek özgün bir çalışma ortaya çıkarıyoruz. Tasarımda beğenmediğiniz noktaları birlikte düzenliyor, kullanıma hazır hale getiriyoruz.
1Sitemi ne zaman kullanmaya başlayabilirim?
Web sitenizi 10 iş günü zarfında kullanıma hazır hale getiriyoruz.
1Güncel sürüm için ne kadar ödemem gerekiyor?
Aldığınız ana sürüm boyunca güncel sürümler için (ör v2.x için tüm v2 güncellemeleri) ek bir ücret ödemezsiniz. Ana sürüm güncellendikten sonra (ör:v3.x) yazılımı %50 indirimle satın alabilirsiniz.
1Kullandığım site için ekstra modül yazdırabilir miyim?
E-Ticaret İzmir bir paket yazılım olduğunda ve merkezi bir kernele bağamlılık zorunluğu olmadığından, sitenize özel modülleri bize veya herhangi bir yazılım firmasına hazırlatabilirsiniz. Bizden talep etmeniz için, ihtiyacınızı detaylandırıp, iletişime geçmeniz yeterli. Fiyat teklifiniz aynı iş günü içerisinde gönderilecektir.
1Tasarım Giydirme Paketi Nedir?
Bu pakette sizden, ana sayfa, ürün detay ve kategori listeleme sayfalarının (toplam 3 sayfa) tasarımları talep edilir. Gönderilen format PSD,xHTML veya site örneği adresi gönderilebilir. Eğer talep site örneği olarak gösterilirse, mutlaka ilgili sitenin onayı alınmaktadır. 1. Eğer gönderilen format PSD veya site örneği ise öncelikle site w3 valid xHTML haline getirilir. 2. Sonrasında ilgili şablon yazılıma giydirilir. 3. İlgili tasarım giydirildikten sonra, diğer altyapıdan gelen içeriklerin görünümleri mevcut tasarıma göre güncellenir. Toplam süre tasarıma ve taleplere göre değişse de, genelde teslim süresi 4 ile 5 iş günü arasındadır.
1Özel Tasarım (PSD Şablon) Nedir?
Bu hizmet sadece tasarım giydirme paketi ile birlikte alınabilir. 1. Projeye başlamadan önce sizden, beğendiğiniz siteler, talep ettiğiniz bölümler, kurumsal renkleriniz, logonuz ve talepleriniz alınır. 2. Talebinize göre ilk PSD çalışması (ana sayfa) 2 iş gününde hazırlanır ve onayınıza sunulur. 3. Gelen tasarım üzerinde ilgili düzenlemeler yapıldıktan ve nihai onayınız alındıktan sonra, ürün detay ve kategori listeleme sayfaları, şablona özel hazırlanır ve tekrar onayınıza sunulur. Tüm proje onay aşamasından sonra tasarım xHTML haline getirilir ve tasarım giydirilir. Özel tasarıma dahil olmayan ve altyapıdan gelen kısımlarda (sepet, formlar, üyelik girişi vs..) şablona göre CSS'i düzenlenir. Projeye ve taleplere göre değişiklik gösterebilse de, ortalama PSD-tasarım ve giydirme süresi 8 ile 10 iş günü arasındadır.

ÖDEME SİSTEMLERİ HAKKINDA SORULAR

1Yazılım hangi bankalara ait sanal posları destekliyor?
Türkiye'de bulunan bankaların bir çoğunu ve online ödeme sistemi kuruluşlarının sanal poslarını desteklemektedir.
1Banka sanal posları dışında hangi ödeme yöntemleri destekleniyor?
Mail order, EFT/Havale, Kapıda Ödeme
1Yazılım hangi mobil ödeme sistemlerini destekliyor?
Mobil ödeme Mikro ödeme Figensoft Turkcell,Vodafone,Turk Telekom mobil ödeme modülleri kullanıma hazır gelmektedir.

GÜVENLİK HAKKINDA SORULAR

1Kredi Kartı güvenliği nasıl sağlanıyor?
E-Ticaret İzmir'de kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde (bir kısmı / şifreli / şifresiz) veritabanında saklanmaz. Form submit durumunda sadece SSL ile şifreli bir şekilde bankaya gönderilir ve gelecek yanıta göre yazılımın ilerleyişi devem eder.
1Site güvenliği nasıl sağlanıyor?
Tüm E-Ticaret İzmir sunucuları Cisco Firewall ile korunmaktadır. Ayrıca bilinen tüm klasik hack yöntemlerine (SQL Injection, Cross Site Scripting) karşı %100 güvenlidir. ShopPHP kredi kartı bilgileri sadece banka iletişimde kullanılır ve veritabanına kaydedilmez.

TEKNİK DESTEK HAKKINDA SORULAR

1Güncel sürümlerden yararalanabilecek miyim?
Aldığınız ana sürüm boyunca tüm sürümleri(Ör v4.x için tüm v4 sürümleri) ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Bir üst ana sürüm release edildiğinde, opsiyonel olarak %50 indirimle geçiş yapabilirsiniz.
1Ne kadar süre destek alabileceğim?
Bir yıl boyunca e-posta ile destek alabilir ve aynı sürüm boyunca tüm güncel dosyaları temin edinebilirsiniz. Talebiniz olursa 1 yıl sonra, en düşük paket ücretinin %50'sini ödeyerek teknik destek ve güncel sürümleri olmaya devam edebilirsiniz. Yıllık teknik destek ödemesi opsiyoneldir.
1Yönetim paneli ve siteye ait bir kullanma kılavuzuna nereden erişebilirim?
Yönetim panelindenki tüm içeriklerine ve geniş sıkça sorulan sorular veritabanından inceleyebilirsiniz.