İnternet site banner tasarımlarında daha sık yapılan hatalar
Mart 2, 2020
Sepeti terk edenlere kişilere yönelik çalışmalar yapın
Mart 4, 2020

E-TİCARET OK AJANS

Online satış yükseltmek teknikleri, girişimcilerin e-ticaret firmalarını karlı hale getirmelerini sağlarken, marka ve ürün bilinirliklerini artırmalarını da katkı sağlar. Yeni kitlelere ulaşmak, ürünlere olan isteği çoğaltmak ve tüketicileri süratli bir şeklinde satın alma eylemine yönlendirmek içinde satış geliştirme teknikleri kullanmanız gerekir. Bu rehberimizde de web sitesi  üstünde kullanabileceğiniz satış tekniklerini ele alacağız.

E-ticarette satış geliştirme 

Kullanıcı yorumlarını ürün sayfalarında gösterin

Kullanabileceğiniz yöntemlerden biri ürünle ilgili olan kullanıcıları yorumlarını, ürün sayfalarında göstermek olacaktır. İnternetten alışveriş yapmış kullanıcılar, farklı tüketicilerin ürünle ilgili fikirlerini merak eder ve onların görüşlerine göre satın alma kararlarını da verir. Sosyal medya getirmek ve tüketicilerin ürünlere olan ilgisini artırarak, onların satın alma kararlarını etkilemek içinde kullanıcıları yorumlarına kesinlikle yer vermeniz gerekir.

Bunun yanında e-ticaret sitenizin ana sayfası üstünde de hizmetleriniz ve ürünleriyle alakalı yapılmış olan güzel ve etkileyici kullanıcıları yorumlarını da ayrı bir kısım olarak sunabilirsiniz. Özellikle yeni olan ve marka bilinirliği az olan firmalar içinde böyle kullanıcıları yorumlarını sergilemek, tüketicilerin markaya olan güvenini de artırma da önemli rol oynar.

Aciliyet hissini tetikleyen

Tüketicilerin daha süratli tek şeklinde eyleme geçerek, satın alma sürecini tamamlamaları içinde kullanabileceğiniz taktiklerden bir tanesi de aciliyet hissini tetiklemek olacaktır. Bir şeyleri kaçırma hissi ve aciliyet hissi satış arttırma teknikleri arasında daha sık sarfedilen yöntemlerden biridir.

Ürün sayfalarında stok göstermek, kampanya ve indirim zamanlarında kısa zamanlı limitler saptamak, retargeting reklamlarda gösterilen fırsatları limitli tutmak, tüketicilerin bir fırsatı kaçırma hissini uyandıracağı içinde onları daha süratli bir şeklinde eyleme geçirebilir. 

Daha az tercih sunun

Özellikle çapraz satış ya da alakalı ürün önerileri yaparken, tüketicilere daha düşük tercih sunmaya çalışın . Bunun sebebi ise tüketicilere araştırmaları içinde defa çok seçenek sunulduğunda, karar verme süreçlerini zorlaştırdığınız gibi tüketicinin başını da karıştırmış olursunuz.

İncelenecek ürün sayısı arttıkça, tüketici üründen uzaklaşmaya da başladığı içinde, potansiyel bir satışı kaçırma ihtimaliniz artar. Bu sebeple de ürün önerileri sunarken, tüketicilere 3-4 değişik seçenek sunmayın deneyebilirsiniz.

Retargeting (Remarketing) çalışmaları yapın

Site üstünde ödeme işlemlerini kolaylaştırın

Tüketicilerin alışverişi yarıda bırakmalarına kapı aralayan durumlardan bir tanesi de ödeme sürecinin komplike ve zor olmasıdır. Ödeme işlemlerini basitleştirmek ve geliştirmek, tüketicilerin işini kolaylaştıracağı içinde onların sepette ürün bırakarak siteyi terk etmelerinin de önüne geçecektir.

Ödeme sayfalarında kafa karıştıran öğeleri elemek ve bu sayfalar sadeleştirerek, kullanıcıları kolay satışı  artırmanın yardımcı olacaktır.

Kaliteli ürün resimleri kullanın

Sosyal ağlar da aktif olun

Sosyal ağlarda düzenli  olarak içerik paylaşımı  marka ve ürün bilinirliğinizi artırmanızı sağlarken, yeni kitlelere erişerek hesabınızı büyütmenize de yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir