E-ticarette stok takibi konusunda bilmeniz gerekenler
Şubat 11, 2020
Sesli arama motoru uyumluluğu için neler yapmanız gerekiyor?
Şubat 17, 2020

E-ticarette mobil reklam performansı ne şekilde artırılır?

Mobil reklam, e-ticaret işletmeleri içinde günümüzdeki en önemli geri dönüşüm kanallarından biri olarak öne çıkıyor.
Mobil aygıtlarda görünen reklamların performansını arıtmak da reklam kampanyalarından alınacak geri dönüşümleri artıracağı içinde reklamların yatırım getirisini de önemli miktarda farklılaştıracaktır.
Reklamların performansını yükselterek, geri dönüşümlerinin çoğaltmak içinde kullanabileceğiniz bir çok  taktikler bulunuyor. Bu stratejileri de bu yazımızda sizinlerle paylaşıyoruz.
Mobil reklam performansını artırmak içinde yapmanız gerekenler.
Reklamlarınızı çeşitlendirin
Tek tip reklam çalışmalarını kullanmak adına, farklı reklam modellerini kullanmayı tercih etmelisiniz.
Tek tip reklam çalışmaları  kullandığınızda, güvenilir amaç kitlelere erişemeyeceğiniz gibi reklamlarınız  başlayacaktır.. Bu sebeple de değişik reklam konuları  ve çalışmaları kullanmaya özen  göstermeniz gerekir.
Bazı kullanıcılar resim reklamlara reaksiyon verirken, kimileri videolara daha çok ilgi  gösterir. Kimileri vakit akışlarındaki reklamlarla etkileşime girerken, bazıları retargeting  akışlarındaki reklamlara tıklamayı seçerler. Bu sebeple de reklam modellerinizi ve içeriklerinizi çeşitlendirmeniz değişik kitlelere de ulaşmanızı sağlar.
Görsel reklamların yanında, videolar ve ya grafikler kullanarak reklamlar verebileceğiniz gibi bu görselleri birbirine karıştırarak da reklam içeriklerinizi oluşturmayı  seçebiliriz. Bunun yanında platformlar üzerindeki değişik reklam modellerini de, reklamlarınızı çeşitlendirmeyi seçebilirsiniz.
Hedef kitlenizi iyi tanıyın
Mobilde görünecek reklam kampanyaları oluştururken, amaç kitlenizi de iyi bir şeklinde tarif etmeniz gerekir. Onların ilgisini çekecek reklam içeriklerini ve metinlerini hazırlamak önemli  bulunduğu gibi amaçı kitlenizin aktif bir şeklinde yer aldığı platformları bulmak içinde de amaçı kitlenizi iyi bir  şekilde tarif etmeniz gerekir. Müşteri profilinizin ilgi çekecek kampanyalar oluşturmadığınız müddetçe, reklamlarınızdan yüksek geri dönüşüm almanız epey zordur. Geri dönüşüm hedeflerinizi belirleyin
Mobildeki reklamlarınızdan ne tür geri dönüşüm almayı beklediğinizi de her bir  reklam kampanyasında belirlemiş olmanız gerekir. Değişik hedefler içinde reklamlar oluşturabilir ve reklamlarınızı bu doğrultu ile vermeniz gerekir.
Web site trafiği meydana getirmek, ürün  tanıtımı inşa etmek, ürün satışı inşa etmek, mobil programa yönlendirmek ve ya telefon aramasına manipülasyon inşa etmek gibi farklı heri mutasyon niyetleri tanımlayarak, reklam kampanyalarınızı bu sonuçları alabilmek için oluşturabilirsiniz.
Lokasyon hedeflemeleri yapın
Mobil reklam çalışmaları yaparken, belirlenmiş konumlardaki kullananlara da yönelik hedeflemeler yapabilirsiniz. Bilhassa internet sitenizin analitik neticelerine bakarak, hangi şehirlerden ve lokasyonlardan daha çok trafik aldığınızı araştırarak, reklam kampanyalarınızın hedeflemelerinde direk bu konumlara endeksli  reklamlar oluşturabilirsiniz.
Reklam bütçenizi henüz iyi yönetmek ve reklamlarınızdan daha çok geri dönüşüm alarak, direk sizinle alakalı olabilecek kitlelere ulaşmak içinde koordineli hedeflemelerini yapmanız önemlidir.
Tek bir amaç içinde reklam kampanyası oluşturun
Mobil içinde reklam hazırlarken, her bir kampanyada bir odağınız olmalı. Tek  reklam kampanyası içinde çok sayıda ileti vermekten kaçınmalısınız. Çok sayıda ileti vermeye çalıştığınızda kullanıcıların kafasını karıştırırsınız. Bu sebeple de kampanyalarınızda tek bir  ileti üstünde durun. Çok sayıda fırsat sunuyorsanız, bu fırsatların her biri içinde değişik reklam kampanyaları oluşturun.
Eyleme davet ifadelerinizi unutmayın
Kullanıcıları reklamlarınıza tıklamaya yönlendirmek içinde eyleme davet ifadelerinizi de doğru bir  şekilde kullanmanız gerekir. Amaç kitlenizin alakasını çekecek mesajların yanında reklama makul mesajlarla reklamlarınızı henüz cazip ve tıklanabilir duruma getirmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir