Marka elçisi nedir ve pazarlamada niçin önemlidir?
Ekim 16, 2020
Başarılı Markalar Yaratmak İçin Tavsiyeler
Ekim 21, 2020


İyi  ürün tanıtımı, müşterileri o ürüne çeken en büyük  faktördür. Buradaki önemli nokta, kısa  metinle oldukça  fazla sorulara cevap vermektir. Öyle ki, ortalama  web kullanıcısı, herhangi bir internet sayfasının alakasını çekip çekmediğine hüküm vermek için 15 saniyeden çok  vakit harcamamaktadır.
Her müşteri alacağı ürün ile ilgili değişik hususları merak eder. Bu konular sarfedilen gereçlerin, dayanıklılık ya da işlevsellik gibi hususları kapsayabilir. Ticari  internet sayfasından verim alabilmek, ürüne ait verilen bilgiyle, o bilginin uzunluğu arasında iyi  bir anlam kurmaktan geçer. Benzeri olmayan  ürün kıymetli biri meydana koymaya çaba gösterin. Potansiyel müşterinize sattığınız ürünü değişik kılan şeyin ne olduğunu basit  şekilde izah eden kısa  yorumlama sizi öne çıkaracaktır. Etkin  ürün, bütün özelliklerinden değil, alıcısına sağladığı fırsatlardan bahseder. Görsel dengeyi iyi sağlayın. Ürününüzün özelliklerini iyi düşünülmüş  hiyerarşi ile, üst başlıklar ve genişletilebilir alt başlıklar kullanarak açıklayın. Böylece ürünün en önemli yönleri ve onu destekleyen öğeleri henüz basit şekilde meydana çıkartır.
Daha Çok Resim Kullanın;
İnsanlar resimleri  algılamakta yazılı içeriklere göre daha fazla başarı sağlamaktadır. Buradan kuvvetle fotoğraf ve sayfa planlanması gibi unsurların ilk gözlem yaratmak ile ilgili minimum izahlar kadar önemlidir. Herhangi bir giyim ürününü ele alalım. O ürüne ilişkin fotoğraflar müşterinin beğenisini kazanmak için esas bir neden olacaktır. Kumaşını ve ufak detaylarını inceleyebilmek yerine yükleyebileceğiniz yüksek çözünürlükte fotoğraflar ise kullanıcının aklındaki şüphelere basit yanıt verecektir.
Aynı şekilde ürünü tek  yönden resmetmek de büyük bir eksiklik olacaktır. Müşterilere satın alacakları çantanın içini, giysinin sırtını ya da ayakkabının tabanını göstermek akılda canlanması yönünden henüz etkilidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir