E-Ticaret Sitenizi Verimli Hale Nasıl Getirirsiniz?
Ekim 20, 2020
Öykü Anlatıcılığı E-ticaret Sitesinde Uygulanabilir Mi?
Ekim 26, 2020

Tüketicilerin sizi nasıl görmelerini istiyorsunuz?
Marka yaratma sürecinde, tüketicilerin sizi nasıl görmelerini istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Markanızla karşı karşıya geldiklerinde gözlerinde nasıl imaj oluşacağını sizin belirlemeniz gerekiyor. Bu nedenden dolayı kullanacağınız renkler, marka ismi, logonuz ilk etapta markanızın kimliğini dışarıya yansıtacaktır. Belirlediğiniz ismi, logonuzda sarfedilen renkler, sloganınız ilk izlenimleri yaratacaktır.
Tüketicilerin gözündeki imajınız içinde ilk önemli unsurlarınızı basit  şekilde belirlemeniz önemlidir. Logonuz, marka isminiz, kullandığınız ton ve sloganlarınızı itinayla seçerek, uzun vadede kullanabileceğiniz  kimlik oluşturmalısınız.
Online platformlarınızı hazırlayın
Marka yaratmak ve web üstünden satış inşa etmek içinde çevrimiçi platformlar üstünde de varlığınızı sürdürmeniz gerekiyor. Öncelikli olarak e-ticaret sitenizi kurmanız ve ardından da sosyal ağlar üstünde kendi profillerinizi oluşturmalısınız. Bütün platformlar üstünde aynı temaları, slogan, logo ve resim konseptlerini kullanmanız markanızı oluşturmanızda yardımcı olacaktır. Sürekliliği sağlayarak, bütün platformlarda aynı imajı sergilemeniz gerekir.
Markalaşma sürecinde dijital platformda şunların üstünde durmanız gerekiyor:
• Özgün olun
• Kendinize özgü  diliniz olsun
• Akılda kalıcı ve ilgi çekici dizayn şablonları oluşturun
• Yaptığınız işi ve kimliğinizi tanıtan slogan oluşturun
• Müşteri etkileşim stratejilerinizi oluşturun
Yaptığınız bütün işlerde markanızı vurgulayın
Marka yaratma sürecinde, yaptığınız bütün işlerde markanızı öne çıkartmanız ilk başlarda epey önemli. Kullanıcıların sizi tanıması ve markanızla aşina olması içinde bu çalışmaları yapmanız önemli. Internet siteniz üzerindeki logo ve sloganlarınızı, sosyal ağlarda ve başka platformlarda yaptığınız pazarlama çalışmalarınızda da kullanmalı ve markanızı vurgulamalısınız.
Bununla birlikte bütün çalışmalarınızda aynı etkileşim dilini kullanmanız ve içeriklerinizde de süreklilik sağlamanız markalaşma yönünden önemlidir.
Hedef kitlenizi netleştirin
Markanızın ulaşacağı kitleyi de en başından belirlemeniz önemlidir. Amaç kitlenize göre, kullanacağınız slogan, logo, renkler, tasarımlar ve kullanacağınız dil  kitlenize göre farklılık gösterecektir. Bu nedenden dolayı de öncelikli çalışmalarınızdan biri amaç kitleyi çözümleme etmek ve onlara hitap edebilecek  marka kimliği oluşturmaktır. Amaç kitlenizi anlamamanız, onlara doğru şekilde ulaşamamanıza sebep olur.
Sürekliliği koruyun
Markalaşma sürecinde bütün çalışmalarınızda ve internet sitenizde aynısı dili kullanmanız, etkileşim stratejinizi oluşturmanız, aynı resim temalarını kullanmanız ve  bütünlük oluşturmanız epey önemlidir. Tüketicilerin gözünde marka kıymetini meydana getirmek içinde sürekliliği sağlamanız ve hep aynı şablonla ilerlemeniz marka algısı yaratmanız içinde önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir