Dijital pazarlama için yaratıcı öneriler
Aralık 3, 2020
Elektronik Ticaretin Dünya Ve Ülkemizdeki Geleceği?
Aralık 7, 2020

E-TİCARET OK AJANS

Siyah tema
Geçtiğimiz senelerde çoğu internet site ve program kullananlar siyah tema sekmesini sunmaya başladılar. Özellikle gece kullanımlarda veya beyaz ekran kullanımlarında gözün yorulması sebebi ile  siyah tema kullananlara kolaylık sağlamaktadır. Çoğu sosyal ağ da koyu tema tüketimine geçiş yaparak, kullananlara değişik  tecrübe sunmaktalar.
Yumuşatılmış gölgeler ve havada duran ögeler
E-ticaret kurumsal internet tasarım trendlerinden bir tanesi de havada duran ve yumuşatılmış gölgesi olan ürünler ve görseller. Bir ürün veya nesnenin fotoğrafının havada asılı duruyormuş gibi gösterirken, gölgeleri yumuşak geçişlerle verebilirsiniz. Bu tarz görseller slider gibi sitenin en önemli bölümlerinde dikkat çekebileceği gibi resim şeklinde de göze iyi gelecektir.
Kullanıcı deneyimi
Yazının başında da bildirdiğimiz gibi tasarımsal trendler ne kadar değişirse değişsin, önemli olan kullanıcılardır. Bu nedenden dolayı de kullanıcıları deneyimine herşeyden defa önem vermeniz gerekiyor. Kullanıcıları tecrübe geliştirecek tasarımsal çalışmaları yapmanız, navigasyonu kolaylaştırmanız, sayfalardaki karmaşayı kaldırmanız ziyaretçilerin site üstünde rahat alış veriş yapmalarını sağlar.

Detaylı ürün fotoğrafları
E-ticarette kurumsal internet planımı yapar iken 2021’de ürün resimlerini daha da detaylandırmanız gerekecek. Kullanıcıların internetten alış veriş alışkanlıklarının yükselmesi ile ürün resimleri de önemini artırıyor. Kullanıcıyı ikna edebilmek, ürünü en iyi şekilde tanıtabilmek ve ürüne  talep yaratabilmek için ürün fotoğraflarınızı da detaylandırmanız, büyük ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla birlikte değişik açılardan çekilmiş resimleri e-ticaret sitenizde kullanmalısınız.
3D ögeler
3 boyutlu ögeler de 2021’de site tasarımlarında daha sık kullanılacak. Özellikle buton gibi kullanıcıyı belirlenmiş  eyleme yönlendiren CTA elementlerinde 3D ögeler sık sık kullanılmaya başlayacak. Epey zamandır flat dizayn öğeleri internet sitelerinde kullanılıyor olsa da bu program biraz  gerçekçi manzara sunabilmek için 3D elementlere de kaymaya başlayacak.
Kalın fontlar
Kurumsal internet dizayn trendlerinden biri kalın fontlar olacak. Özellikle hem masaüstünde hem mobil cihazlarda kullanıcıların ilgisini çekebilmek ve tasarımsal olarak değişiklik yaratabilmek için kalın  yazı fontları da sık sık kullanılacak. Kalın fontlar son 2 senede epey popülerleşmeye başladı ve 2021’de de internet site tasarımlarında karşımıza çıkmaya devam edecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir