E-Ticaret Site Tasarımlarında Yapılan Kullanıcı Deneyimi Hataları
Haziran 10, 2020
E-Ticarette Daha İyi Ürün Yönetimi Nasıl Yapılır?
Haziran 16, 2020

E-TİCARET OK AJANS

İyi bir e-ticaret sisteminde gelen siparişlerin hemen sonrasında sanal pos aracılığı ile ödeme alınması ve siparişin hayata geçmesini sağlamak için sitenizde kredi kartı ile online ödeme alabileceğiniz ve sitenize entegre edilen ödeme sistemleri kullanmanız gerekmektedir. Bu ödeme sistemleri; Sanal Pos, Paypal, BKM Express, PayU ve Iyzico gibi sistemlerdir.

E-ticaret sitenizde ödeme entegrasyonu yanında, ürün veya hizmet satışlarınızda da müşteri memnuniyetinizi artırarak zaman ve maliyet tasarrufu yapabilmeniz adına sitenizi kargo şirketlerinin sistemleri ile de entegre etmiş olmanız gerekmektedir.

Müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkaran bu entegrasyonların farklı adımları vardır:

  • Sipariş hazırlandığında firmanız tarafından kargo şirketine bildirilir. Siparişin tutarı kapıda ödeme şeklinde mi yoksa ödemenin önceden mi alınacağı taşıma işlemini gerçekleştiren kargo şirketinin bilgisi dahilinde olmaktadır.
  • Müşterinin yazmış olduğu adres, kargo şirketine birebir aktarıldığından adresin eksik ya da yanlış okunması gibi durumlar en aza indirilmiştir.
  • Kargo şirketleri genellikle adreste oluşabilecek eksikliklerin yaratacağı sorunları gidermek adına E-Ticaret sitesinden barkod bilgilerini de isteyerek paketin üzerine bastırmaktadırlar.
  • Kargo şirketleri gelen paketlerin barkodlarını bir el terminaline okutarak özel bir yazılım ile kargonun taşıma işlemini gerçekleştirecek olan şirkete ulaştığı bilgisi müşteriye otomatik olarak sms ya da e-posta yoluyla gitmektedir. Bu durum yazılım ile e-ticaret sitesinin entegrasyonu sayesinde gerçekleşmektedir.

Sipariş durumu hakkındaki bilgiler, yazılımın SMS ve e-postalarla entegre olabilmesiyle daha sonra da müşteriye ulaştırılır. Bu müşterilerin güvenini sağlayan ve firmanıza olan güveninin artmasını sağlayan bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir