Stok kodu (SKU) nedir ve online alışveriş firmalarının bilmesi gerekenler
Şubat 10, 2021
Ürün özellikleri ve faydaları pazarlamada neden önemli?
Şubat 12, 2021

E-TİCARET OK AJANS

Kullanıcı yorumları neden önemli?
Kullanıcı yorumları sitenize olan güveni artırır
E-ticaret sitenizdeki güven unsurunu artırmak için kullanıcı yorumlarını kullanabilirsiniz. Tüketiciler e-ticaret yaparken, özellikle başka kullanıcıların ürünlerle ilgili yorumlarına bakmayı tercih ederler. Çünkü gerçek kullanıcı yorumları, ürün, marka veya aldıkları hizmet hakkında daha yerinde ve realist bilgiler sunacaktır.
Olumlu veya olumsuz yorumların sitenizde olması, markanıza olan güvenin çoğalmasını sağlar. Özellikle hem olumlu hem de olumsuz yorumların olması, kullanıcı yorumlarının inandırıcılığını da artıracaktır. Sadece olumlu yorumların olması, muhtemel bir manipülasyonu akla getirebilir. Bu da güvenilirliğinize zarar verebilir. Bu nedenle de olumsuz yorumları da iyi bir biçimde yöneterek sitenizde sergilemelisiniz.
Satın alma kararlarında etkilidir
Kullanıcı yorumlarının en etkili olduğu konulardan birisi de tüketicilerin satın alma kararlarında etkili olmalarıdır. Pazarlama ve reklam tanıtım çalışmaları tüketicileri sitenize çekebilir; ama bu çalışmalar gerçekten onların satın alma kararlarını etkilemeyebilir. Kullanıcı yorumları bu noktada devreye girerek, tüketicilerin ürünlere olan bakışını değiştirmenizde önemli bir rol oynar.
Başka tüketicilerin ürüne dair görüşleri, ürünün kullanımı veya satın alma süreciyle ilgili yorumları, onların da satın alma kararlarını etkilediği için önemlidir. Özellikle ürün sayfalarında ürünle ilgili yorumları sergilemeniz, bu süreçte satışlarınızı artırma da yardım edecektir.
SEO’ya katkısı vardır
Kullanıcı yorumlarının arka planda süregelen yararlarından birisi de internet sitenizin SEO’suna yapmış olduğu katkılardır. Bir ürün sayfasına kullanıcı yorumu bırakıldığında hem bu sayfadaki içerikler güncellenmiş olur ve indekslenmeyi olumlu etkiler hem de sayfanın değerini artırır.
Ürün sayfalarındaki yorumların artış göstermesi hem de Google’a bu sayfanın içeriğinin nitelikli ve seçilen anahtar kelimelerle ilgili olduğunu da göstereceği için, arama sorgularında bu sayfayı üst sıralarda göstermesi de artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir