E-Ticaret Şirketleri İçin YouTube Hikaye Özelliği
Temmuz 15, 2020
Şirket İsmi Belirlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Temmuz 18, 2020

Youtube Hikaye Özelliği Pazarlama Çalışmaları’nda Nasıl Kullanılır?

  • YouTube üzerinde yayınlanan yeni videoları duyurmak ve takipçilerin izlemelerini sağlamak için YouTube hikaye özelliği kullanılabilmektedir. Videodan 15 saniyelik bir kesit kullanılabileceği gibi videoda öne çıkan bir karenin ekran görüntüsü alınarak da fotoğraf olarak paylaşılabilir.
  • E-ticaret sitesinde satışa sunulan yeni ürünlerin tanıtımı da YouTube hikaye paylaşımlarında yapılabilmektedir. YouTube üzerindeki hedef kitlenin bu ürünleri görmesini sağlamak, ürüne olan talebi artırmak ya da fotoğraflarını paylaşarak ürün tanıtımı yapmak için YouTube hikaye özelliğinden yararlanılabilmektedir.
  •  Yeni ürünlerin yanında mevcut ürünlerle ilgili tanıtım çalışmaları da hikaye paylaşımlarına yapılabilmektedir. YouTube hikayede yapılan paylaşımların 7 gün boyunca kalması nedeniyle, bir kampanyayı önceden duyurmak ve bilinirliğini artırmak için YouTube hikaye özelliğinden faydalanılabilir. Bu şekilde birçok farklı ürünle ilgili kampanyayı YouTube’da hedef kitleye duyurma şansı yakalanabilir.
  • YouTube kanalını büyütmek ve buradaki takipçilere kendilerini özel hissetmelerini sağlamak için YouTube hikaye bölümünde görünecek olan kupon ya da indirim kodları paylaşılabilir.
  • YouTube hikaye özelliği ile farklı platformlarda paylaşılan içerikleri bu platformda paylaşarak farklı takipçi kitlelerine ulaşılabilmektedir.
  • YouTube hikaye paylaşımları etkileşim yaratmak ve takipçilerle iletişim kurmak için kullanılabilir. Bu paylaşımlar üzerinde soru-cevap etkinlikleri yapılabilir ve takipçilerin sorular sorması sağlanabilir.
  • Takipçilerin ilgisini çekmek için kısa videolarla marka, ürün ve çalışanlar tanıtılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir