E-Ticaret Satışları Arttırıcı Yönetmeleri
Kasım 28, 2019
SEO çalışmasının faydaları nelerdir?
Kasım 30, 2019

Twitter için paylaşım fikirleri

E-ticaret şirketleri sosyal medya üzerinde etkileşim oluşturarak , marka tanıtımını artırmak ve sitelerine yoğunluk göndermek için farklı Twitter paylaşım fikirlerinden destek alabilir. Twitter üzerinde düzenli ve aktif bir şekilde yer alarak, kullanıcıya ulaşabilir, marka ve ürün tanıtabilir, rakip şirketlerin  neler yaptıklarını inceleyebilir ve web sayfa yoğunluğu sağlayarak size geri dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

Size özel Twitter paylaşım fikirleri ile bu alanda paylaşımlar yaptığınızda da farklı bir seviye ulaşabileceğiniz gibi mevcut takipçi sayınızı da yükselterek , daha fazla kişiye ulaşabiliriz. Bu yardımımızla de bu alanda kullanabileceğiniz farklı fikirleri de ele alacağız.

Twitter platformu paylaşma fikirleri

Ürün tanıtımları

Ürün tanıtımları yapmak, Twitter platformu üzerindeki takipçilerinize yeni ürünlerinizi çıktığını duyurmak için oldukça iyi bir yoldur . Bu paylaşımları fotoğraflar ve yorumlarla  yapabileceğiniz gibi, ürün videolarınızı da Twitter platformu üzerinde paylaşarak daha fazla dönüş  alabilirisiniz.

Fırsat ve kampanya bildirileri

Web sayfanıza ilgi çekmek, için fırsatlarınızı ve  kampanya duyurmak için de Twitter’dan yararlanabilirsiniz. Kampanyalarınızın katılım şartları , süreleri gibi bilgileri açıklayıcı metin olarak paylaşabileceğiniz gibi etkileşimleri fazlalaştırmak için kampanyalarınızı fotoğraf içeriklerle de paylaşabiliriz.

Sizden hakkınızda bahseden olursa cevap verin

Twitter platformunda paylaşım fikirlerinden biri de sizi takipçilerinizle bir araya girmektir. Twitter ’da sizden bahseden, sizlere bir soru soran ya da ürününüz ile  ilgili yorum yapan kişilerle etkileşime girerek, paylaşımlarınızı fazlaştırabiliriz. Takipçilerinizle iletişim içerisinde olmanız da sayfanızın daha dinamik olmasını sağlarken, onlarla olan iletişiminizi de güçlendirir.

Ürün ipuçları paylaşın

Etkileşim yaratmak ve tüketicilere değerli bilgiler sunmak için ürünlerinizin nasıl kullanıldığı ile ilgili twit’ler atabileceğiniz gibi bir görsel ve metin yardımı ile de bu içerikleri tamamlarız .

Blog ve makale yazılarınızı paylaşın

Web sayfa bloğunda yazdığınız yazıların daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak ve tüketicilerin bu içerikleri okumalarını; aynı zamanda da onları web sayfanıza çekmek için blog ve makale yazılarınızı da Twitter üzerinde paylaşım yapabilirsiniz . Blog sayfanıza link vermeyi yapmanız, tüketicileri diğer yazılarınızı da okumalarına yardımcı olursunuz.

Youtube ürünleri tanıta video paylaşın

Blog ve makale yazılarınızın yanı sıra Youtube’a koyduğunuz  videoları da Twitter hesabınızda paylaşabilirsiniz. Twitter’daki takipçi kitlesi de bu videoları görmesi ve takipçilerinizi Youtube kanalınıza yönlendirmek ve abone olmaları için de bu iyi bir yoldur.

Hashtag’lerle ilgili içerikler üretin

Gerçek zamanlı pazarlama çalışmaları da Twitter paylaşım yöntemi ve  fikirleri arasında yer alması gereken konulardan biri. Özellikle Twitter gerçek zamanlı pazarlama için hedefler; çünkü gündemin sürekli olarak değişmesi ve kullanıcıların güncel konularla ilgili paylaşım yapmaları, bu çalışmaların sonuç vermesi açısından gereklidir. Bu çalışmaları yaparak, gündeme dahil olabilir ve hata yeni hedeflere de ulaşabilirsiniz.

İlham verici mesajlar ve görsel paylaşın

Tüketiciler arasında diyalog  yaratmak ve twit’lerinizin paylaşılmasını sağlamak için fikir verici görsel veya mesajlar paylaşmayı da seçim edebilirsiniz. İlham veren görsellerin ve mesajlar de sosyal medya tanıtımı arasında en iyi olan içerik türlerinden biri olduğunu ilgi çekelim.

Sektörle ve firmalarla ilgili gelişmeleri veya haber paylaşın

Firmalarınızın elde ettiği başarıları, ulaştığı kilometre taşlarını ya da sektörünüzle ilgili haber ve gelişmeleri de Twitter hesabınızda paylaşabilinir. Bu haberleri bir blog yazısına da dönüştürerek, blog yazısı ve haber yazısı paylaşımı şeklinde de bunları paylaşabilirsiniz.

Başka sosyal medya hesaplarınızın tanıtımını yapın

Diğer sosyal medya hesaplarınızı tanıtmak ve mevcut takipçilerinizi bu hesaplara ilgi çekmek için de Twitter paylaşım yapabiliriz. Kullanıcılara bu hesaplarda ne tür içerikler paylaştığınızı anlatabilir ya da onları doğrudan diğer platforlara da davet edebilirsiniz.

Paylaşımlarını retweet’leyin

Takipçilerinizin markanızla ilgili yaptığı paylaşımları veya yaptıkları yorumları da kendi hesabınızdan  retweet edebilirsiniz. Bu tür paylaşımlar sosyal kanıt çalışmaları için çok önem taşır. Bunun yanında kullanıcılar da kendilerinin marka tarafından kendilerine  retweet edilmelerinden hoşlandıkları için, bu onlar için aynı zamanda bir jest olacaktır.

Eğlenceli /Komik GIF veya video paylaşılmaşı

Durumla alakalı, haftanın günleri, ürünleriniz ya da alanızla ilgili olabilecek komik  veya eğlenceli GIF veya video paylaşımlarını da yapabilirsiniz. Bu tür içerikler kullanıcılar tarafıdan mutlu edecek daha fazla retweet edildiği için, gönderilerinizin erişimini yükselterek , yeni hedeflere de ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir