Ürünlerinizi Mevcut Müşterilerinize Nasıl Pazarlayabilirsiniz?
Mart 18, 2022
Ziyaretçilerin sitenizden ayrılmasına neden olan durumlar
Mart 24, 2022Trendyol pazaryeri, 2010 senesinde Demet Mutlu’nun başlattığı bir projedir. Alıcılar ve satıcıların birlikte olduğu bu platform üzerinden hem ürün satmak hem de ürün satın almak çok kolaydır.

İnternetten satış yapmak isteyen kullanıcıların en çok yöneldiği platformlardan birisi olan Trendyol, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer almaktadır. Bir gün içerisinde binlerce satıcı Trendyol’dan ürünlerini müşterilerine ulaştırır ve satış yapma imkânı yakalar.

Trendyol’da Ürün Satmak

Trendyol partner sistemine katılarak Trendyol’da ürün satmak isteyen her markanın mağaza açması gerekiyor. Mağaza açmak için de ilk olarak şirket kurulması ve ardından Trendyol satıcı başvurusu yapılması lazım. Çünkü markalar bir şirketleri olmadan veya Trendyol’da mağaza açmadan ürün satışı yapamamaktadır.

Trendyol Mağaza Nasıl Açılır?

  • Şirket kurma sürecinizi yönetmesi için bir muhasebeci ve mali müşavir ile çalışılmalıdır.
  • Trendyol’da mağaza açmak için ilk olarak şirket kuruluşunuzu gerçekleştirmelisiniz. Şirket kuruluşu yaparken bütçenize göre şahı, limited ve anonim şirketlerinden birini tercih ederek kuruluş yapın.
  • Şirket kuruluşunuz bitirdikten sonra Trendyol mağaza açma başvurunuzu gerçekleştirin. Bu aşamada şirket bilgileri, yönetici bilgileri, şirkete dair detaylı bilgiler sizlerden istenecektir.
  • Mağaza açma başvurusunun ardından Trendyol’da mağaza açmak için gerekli olan belgeleri tamamlayın ve Trendyol satıcı sözleşmeniz ile beraber sisteme yükleyin.
  • Belgeleriniz 1-7 iş gün içerisinde incelenecek ve mağazanız açılacaktır.
  • Trendyol mağazanız açıldıktan sonra satacağınız ürünlerin Trendyol’a yükleyin.
  • Ürün yükleme sürecinde satışlarınızı arttırabilmek için görsel, açıklama ve fotoğrafları önemseyin.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir