E-Ticaretin Pazarlamaya Ve Reklamcılığa Etkileri
Haziran 3, 2021
Girişimciler network kurmaya neden önem vermeli?
Haziran 7, 2021

PrestaShop, ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır ve açık kaynak kodlu olarak dağıtılmaktadır. 2005 senesinde, Fransa’daki bir bilim okulunda bir öğrenci projesi olarak kabul gören PHP tabanlı yazılımdır. Yazılım popülaritesi sayesinde kısa bir süre içinde 30 farklı dile çevrilmiştir.
PrestaShop’un bu kadar seçilmesinin sebebi, hızlı ve kolay kurulması ve tek bir çatı altında ihtiyaç duyulan her şeyi sunmasıdır. PrestaShop, temel PHP, HTML ve CSS bilgisi ile kolay bir biçimde ekleyebileceğiniz kolay bir alışveriş yazılımıdr. Yüksek seviyede kodlama bilgisi gerektirmez. Duyarlı tema seçeneğiyle, ürünle dost bir görünüm elde edersiniz ve uzman bir online alışveriş sitesine kolayca sahip olabilirsiniz.
PrestaShop’ta, ön panel olarak yönetici panelini kullanmak, zor olmayan modüllere sahiptir. Yönetici panelinden, ürünler için birçok kategori oluşturabilir, ürün yerleştirebilir, sipariş düzenleyebilir, siparişlerin yönetimini yapabilir ve modülleri çok fazla bilgi sahibi olmadan kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?
Evet öncelikle kurulum demiştik çok kolay demiştik ve kurulum ardından gelen eklentiler ile ilk online alışveriş adımımızı bu biçimde atabiliriz. Prestashop 2007 senesinde açık kaynak kodlu yazılım lisansı alarak küçük ve orta ölçekli işletmelerin kullanabileceği bir online alışveriş yazılımı olarak piyasada yerini almıştır hala geliştirilmeye açık olan bir projedir.
Prestashop Paypal ve Google Checkout gibi çok sayıda çeşitli ödeme alternatifleri mevcuttur. Prestashop 2010 senesinde en iyi açık kaynak kodlu yazılıma sahip olan online alışveriş yazılımı ve 2011 en iyi iş uygulaması yazılımı olarak seçilmiştir.
Prestashop gibi pek çok yazılım bulunur. Prestashop dan önce pek çok geliştiricisi ve ücretli olarak geliştirmekte olan özelliklede Türkiye’de olmakla birlikte bu sistem üzerinden çalışan çok sayıda site ve işletme bulunur.
Opencard sistemi bir hayli başarılı ve hızlı düzenlenebilir haliyle pek çok PHP yazılımcısını kendisine çekmektedir. En iyi şekilde hazırlayıp ve sizlere sunduğumuz prestashop yani online alışveriş yazılımımızı arzu ettiğiniz şekilde sizlerin istediği düzeyde hazırlanmaktadır. Bu yazılım sayesinde hayal etmiş olduğunuz online alışveriş teması ile birlikte bu yazılımı kullanarak satmak arzu ettiğiniz satış sitesine sahip olmuş olursunuz. Bu tasarımlar gerçekleştirilirken hayal etmiş olduğunuz şekilde ayarlanmaktadır. Yani hayal gücü tamamen size aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir