Kampanya dönemi stok yapma taktikleri
Kasım 18, 2020
Kapıda Ödeme Sisteminin Avantajları
Kasım 23, 2020

Pandemi yaşam tarzımızı kökten değiştirdiği gibi alışveriş alışkanlıklarımızı da kökten değiştirdi. Bu süreçle birlikte internet alışveriş sitesi açma konusuna ilgi arttı. Online alışveriş ise son 7 ayda daimi olarak ivme kazandı. Tüketiciler artık fiziki iş yerlerinden daha çok internet alışveriş sitelerinden ihtiyaçlarını karşılıyor.

İnternet alışveriş sitesi fiziki mağazaya göre uygun maliyetli
Pandemi hepimizin bildiği gibi dünya genelinde en çok ekonomiyi etkiledi. Önümüzdeki döneme dair belirsizlik ise hala sürmektedir. Şirketler için çok daha iyi bir bütçe planı oluşturmak önemli bir gereklilik haline geldi.

İşini fiziki perakende piyasasında sürdüren bir işletmeci için; devamlı ödemesi gerekli olan kira ve stopaj bedeli, satış ekipmanları, dükkan giderleri, satış personeli maaşları, sigorta masrafları faturalar, pandemi sebebiyle alınacak önlemlerin maliyetleri gibi pek çok gider kalemi mevcuttur. Online mağazada ise bu fiziki gider kalemlerinden hiçbiri sizinle birlikte değildir. E-ticaret siteniz için çalışan desteğine ihtiyaç duyduğunuzda bile uzaktan iş yürütebilmeye uygun bir sektördür.

E-ticaret sitesi ile tüketicilere günün her saati ulaşırsınız
İhtiyaçlarımızın nerdeyse tamamını online alışverişten karşılıyoruz. Bu da tüketicilerin günün her saati e-ticaret üzerinden alışveriş yaptığını gösteriyor. İster günün erken saatlerinde ister gecenin bir yarısı… Her tüketicinin siteye girme zaman aralığı farklı olabilir. Tüketiciler istediği zaman online mağazanıza girip alışverişini yapabilir. Online web siteniz 7/24 açık durduğundan dükkanınıza her an bakıp istediklerinde çıkabilirler üstelik bir güvenlik görevlisine de ihtiyacı yoktur.

Bir lokasyon ile sınırlı kalmazsınız
İnternet alışveriş sitelerinde Türkiye’nin her bölgesine satış yapabilirsiniz. Online mağazanız her yere dağıtım yapmanız için de önemli bir adımdır. İşinizi büyütmek için yurtdışına satış yapmak sizin ve firmanız için büyük bir gelişme olur. Dünyanın her ülkesindeki hedef kitlenizin sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Görünür ve ulaşılabilir olmanız daha kolaydır
Fiziki mağazanızda müşteri skalanız, yalnızca oraya gelebilecek kişilerle sınırlıdır. Fakat online platformunuzda daima sınırları aşabilirsiniz. Fiziki mağazanızda sergileyebileceğiniz ürünler sınırlıyken online mağazanızda ürünlerinizi daima çeşitlendirebilirsiniz. Fiziki mağazanızda bir müşteriye tekrar ulaşma olasılığınız bir hayli düşükken sanal mağazanızda alışveriş yapan bir müşteriyi yeniden ulaşmanız daha kolaydır. Bunun için yeniden reklam tanıtım çalışmaları yapabilirsiniz.

E-ticaret sitenizi tek başınıza yönetebilirsiniz
E-ticaretin faydalarından biri, çalışan konusunda esneklik sunmasıdır. İnternet alışveriş sitelerinin fiziki mağazalara göre daha az çalışana ihtiyacı vardır. Bir online alışveriş sitesini tek başınıza başlatabilir ve yönetebilirsiniz. Siteniz büyümeye başladığında ve bir desteğe ihtiyaç duyulduğunda çalışma arkadaşları edinerek ve onlara esnek bir çalışma ortamı sunabilirsiniz.

E-ticaret sitesi gelişime açıktır ve istediğiniz zaman yenileyebilirsiniz. İlgi çekici ürün resimleri, satın almaya teşvik eder içerikler ve tasarımlarınızı sitenizi ilgi çekecek bir hale getirebilirsiniz.

Sosyal ağlardan müşteri çekmeniz daha kolaydır
Sanal mağazacılık günümüz dijitalleşmesinin bir parçası haline gelmiştir. Dijital çağın getirdiği yenilikleri e-ticaret mağazanızda da kullanmanız gerekir. Ayrıca sosyal medyada aktif olarak da online alışveriş sitenize olan etkileşimi artırabilirsiniz. Ayrıca online alışveriş siteniz ile sosyal medya bağlantılarınızı da muhakkak yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir