E-Ticarette Müşteri Memnuniyeti Nasıl Kazanılır ?
Ağustos 20, 2020
E-Ticaretin Geleceği Nasıl Olacak?
Ekim 2, 2020

Online Mağaza Açmanın Avantajları Nelerdir?

E-TİCARET OK AJANS

Online mağaza açarak internetten satışlara başlamak, hem fiziki olarak mağazası olanlar hem de girişimci olmak isteyenler için önemlidir. Sanal bir dükkana sahip olunması pek çok fırsat sunmaktadır. Öyle ki günümüzde pek çok kişi internet üzerinden satış yaparak kendi işinin sahibi olmaktadır. Peki bu sanal mağazanın satışlarda ne gibi artıları bulunmaktadır?

  • Düşük başlangıç maliyetleri

Online mağaza açmak başlangıçta düşük maliyetlere sahiptir. Hazır e-ticaret altyapı paketleri ile düşük maliyetlerle e-ticaret sitenizi kurabilir aynı zamanda ihtiyacınız olan çözümlere tek bir pakette sahip olabilirsiniz. Düşük maliyetler, online mağaza açma işlemlerini kolaylaştırarak büyük fırsatlar sağlamaktadır.

  • Hızlı ve kolay kurulum

Fiziki dükkanların aksine bir e-ticaret sitesine sahip olmak daha fazla hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Hem teknolojinin hem de yazılımların gelişmesi sayesinde bir günde e-ticaret sitesinin alt yapısı kurulabilmektedir. Sonrasında ise ürünleri siteye ekleme ve sanal POS kurulumları gibi süreçlerin tamamlanmasının ardından internet satışına hazır olunmaktadır.

  • Daha geniş kitlelere ulaşılmasını sağlar

Online mağazalarla, fiziki mağazalara oranla daha geniş bir kitleye ulaşma şansınız vardır. Fiziki mağazalar sadece bulundukları konumda bulunan tüketicilere ulaşabilmektedirler ve bulunduğu konumdaki tüketiciler doğrudan mağazanın hedef kitlesini oluşturmayabilmektedir. Bu da hitap edilen kitlenin az olmasına neden olmaktadır. Online bir mağaza açtığınızda ise internetten alışveriş yapan ve nerede olursa olsun hedef kitlenize ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Bu da daha fazla kişiye ulaşılmasını ve satış yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu hedef kitleye ulaşılabilmesi için doğru pazarlama ve reklam çalışmalarının da yapılması gerekmektedir.

  • Yurt içinde ve yurt dışında satış imkanı

Online mağaza sayesinde hem yurt içi hem de yurt dışında tek bir yere bağlı kalmadan, doğru pazarlama ve reklam çalışmalarıyla her yere ürün satışı yapılabilmektedir.

  • İşinizi evden yapabilirsiniz

Online mağazanızı evden yönetebilmek büyük avantaj sağlamaktadır. İnternet bağlantısı olan her yerden işinizi takip edebiliyor olmanız satışlarınızı kontrol etmenizi yeni ürünlerinizi siteye eklemenizi, işinizin sürekliliğini sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

  • Olağandışı durumlarda da işinizi sürdürebilirsiniz

Olası bir olumsuz durumda kullanıcılar ihtiyaçlarını internetten karşıladıklarından online mağaza kavramı daha da önem kazanmaya başlamıştır.

  • 7/24 hizmet verilebilir

İnternet üzerinden satış yaptığınızda mağazanız sürekli açık kalabilmektedir. Mağazanız 7/24 açık kaldığında günün her saatinde tüketicilere ulaşabileceğiniz anlamına gelmektedir. Online mağazalarda teknik bakım ve altyapı işlemleri olmadığı takdirde günün her saati açık kalabilmekte ve kesintisiz bir şekilde işe devam etme imkanı sunmaktadır.

  • İşinizin başında olmasanız da satış yapabilirsiniz

Siz işinizin başında olmasanız da e-ticaret siteniz açıktır ve hizmet vermeye devam edebilir. Böylece tüketiciler de web sitenizi ziyaret edebilir ve alışverişlerini yapabilir.

NOT: Online mağazanızı hem yazılım hem de saldırılara karşı güvenilir bir sistem üzerine kurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir