İnternet site banner tasarımlarında daha sık yapılan hatalar
Mart 2, 2020
Sepeti terk edenlere kişilere yönelik çalışmalar yapın
Mart 4, 2020

Küçük girişimler içinde geri dönüşüm yöntemleri

E-TİCARET OK AJANS

Küçük girişimciler için pazarlama stratejileri, geri dönüşümlerini yükseltilerek  markalarını büyütmeleri içinde epey önemlidir. Doğru kanallar üstünden doğru pazarlama çalışmalarını , dijital pazarlama teknikleri ile tüketiciler alışverişe yönlendirmek, marka bilinirliğini artırmak  içinde yapılacak  olan  çalışmaları inşa etmek için  bu süreçte epey önem sarf edilmektedir .

Küçük girişimcilerin kullanması için bazı  pazarlama stratejileri de bulunuyor. Bu stratejiler, gerçekleştirdikleri çalışanların verimini artırılması için alınacak olan geri dönüşümlerin de artırılmasında   büyük rol oynuyor.

Küçük girişimler içinde pazarlama stratejileri

Upsell ve çapraz satış tekniklerini kullanın

Geri dönüşümleri artırmak  ve tüketicilerin e-ticaret siteniz üstünde daha çok alışveriş yapmalarını sağlamak içinde upsell ve çapraz satış tekniklerini uygulayabilirsiniz. Bundle çalışmaları ile birbiriyle ilgili  olan ürünleri satmaya çalıştığınız ve reklam kampanyalarında bu paketleri tanıtabileceğiniz gibi e-ticaret siteniz üzerindeki ürün sayfalarında upsell yöntemi ile kullananlara  üst modeldeki ürünleri ile alakalı ürünler bölümlerinde gösterebilirsiniz. Böylece sepete atılan ürün  ortalamasını da artırma şansınız olur.

Özellikle bundle çalışmaları içinde dijital mecralar üstünde reklam kampanyaları yaratarak, bu ürünleri ulaşması gereken  kitlenizle buluşturma ve tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

İnstagram’ı pazarlama çalışmaları ile birleştirin  

İnstagram günümüzdeki en tanınmış olan sosyal ağlardan biri ve kendisinde barındırdığı reklam avantajı ile de e-ticaret firmalarına, tarifinin yapmaları çoğu fırsatı sunuyor. Bu fırsatı değerlendirerek, İnstagram üzerindeki ulaşmak istedğiniz  kitleye  ulaşmanızı ve, pazarlama stratejileri arasında yer almalı. Organik büyüme ve erişimin yanında belirlenmiş bir  reklam bütçesi ayırarak, bu platform  üstünde reklam kampanyaları hazırlamanız ve sahip olunan veya yeni kitlelere erişerek markanızı tanıtmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir