Pandemi Sürecinde E-Ticaret Sitesi Kurmanın Avantajları
Kasım 19, 2020
Mobil uygulama yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?
Kasım 25, 2020

Kapıda ödeme, bir e-ticaret sitesinden alışveriş siparişi verilen ürünün kargo firması doğrultusunda tüketiciye teslim edilirken tahsil edilen ödeme türüdür. Tüketiciler, kapıya gelen kargo görevlisine alışveriş tutarını ödeyerek ürünlerini teslim alıyorlar. Ödemeler çoğunlukla nakit yapılmakla beraber kapıda kredi kartı ile de ödeme opsiyonu yayınlayan e-ticaret sitelerinin de yer aldığını belirtmekte yarar var.
Dijital bölgede hesap verilerinin paylaşılmasına sıcak bakmayan şahıslar, bu bulguların çalınmasından kaygı etmektedir. Bu nedenden dolayı web üstünden alışveriş inşa etmek adına geleneksel alışveriş yöntemlerini tercih etmektedir.
Bununla beraber kapıda ödeme opsiyonu yayınlayan platformlar böyle kaygıları olan tüketiciler içinde bir kurtarıcı niteliğindedir. Her geride bıraktığımız gün ödeme seçenekleri arasına kapıda ödemeyi dahil eden e-ticaret sitelerinin adedinin yükselmesi ile, çevrimiçi alışveriş yapmış tüketicilerin sayısı da süratle artış göstermektedir.
Tüketicinin internetten sipariş ettiği bir ürünün bedelini, kapıda ürünü teslim alırken ödemesi olarak malum kapıda ödeme, çoğunlukla nakit olarak yapılmaktadır. Bunun yanında kimi firmalar kredi kartı ile ödeme sekmesini de tercih olarak sunmaktadır.
Alıcılar İçinde Kapıda Ödemenin Avantajları
Öncelikle alıcı ürün eline gelmeden ödeme yapmadığı için kendisini güvende hissetmektedir. Kredi kartı bilgilerini internette paylaşmak istemeyen alıcılar içinde epey cazip bir ödeme sistemidir. Alıcı, ürünü denetleyerek teslim alıp ödemeyi gerçekleştirmenin rahatlığını yaşamaktadır.
Satıcılar İçinde Kapıda Ödemenin Avantajları
E-ticaret sitenizi, firmanızı bilmeyen bir alıcı, kapıda ödeme opsiyonu ile kendisini güvende hissettiği içinde sitenizden ürün alabilmektedir. Bu alıcı ardından sitenize istinaden değişik ödeme kanalları ile de sizden ürün almaya devam edebilir. Kredi kartı ya da internet bankacılığı kullanmayan fakat sizin sitenizi bilen bir alıcının size ödeme edebilmesi ancak banka havalesi ile olası olacaktır.Müşterinin bankaya havale için ödeyeceği parayı biliyorsanız, onlar içinde kapıda ödeme yönteminin nasıl cazip olduğunu anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir