Native advertising nedir ve e-ticaret firmalarına ne gibi yararlar sağlar
Mayıs 25, 2021
E-ticarette yanlış uygulanan 4 SEO tekniği
Mayıs 31, 2021

Geleneksel ticaret artık eskisi gibi kârlı değil. Online alışveriş endüstrisinin yükselişi ile yavaş bir düşüş de yaşıyor denilebilir. Bazı büyük markalar, 2017 senesinde pek çok mağazasını kapattı. Hatta bazıları iflas ettiğini ilan ettiler. Çünkü online alışverişe ayak uyduramadılar.
Alışveriş yapanların genelde internette daha fazla para harcadıkları ve cüzdanlarının büyük bölümünü eğlence, restoran ve teknolojiye ayırdıkları için, nitelikli ürün ve hizmet veren daha fazla online alışveriş mağazasına olan talep artmaya devam ediyor.
Pek çok kişinin online mağazacılığa başlamak istemesinin sebebi, online alışveriş endüstrisinin girişimcilere işlerini büyütme şansı vermesidir. Tuğla ya da harçla mağazanın başlatılmasından farklı olarak, dijital alışveriş alanınızı genişletmek için büyük sermayeye ihtiyaç yoktur. Ancak, sert rekabet sebebiyle her zaman eğrinin önünde durmanın yollarını aramalısınız.
İşinizi rakiplerinizden ayıran en iyi online alışveriş stratejileri şunlardır;
Kapsamlı Ürün Araştırması
Başarılı bir online mağazaya sahip olmayı istiyorsanız bugün satılmakta olan şeyin muhtemelen sonsuza kadar satmayacağını bilmelisiniz. Ürünleri ve hizmetleri devamlı araştırmanız ve işletmenizi en kuvvetli rakipleri karşısında karşılaştırmanızı sağlamanız gerekir.
Birçok online alışveriş girişimcisi Amazon ya da Walmart gibi bir mega marka mağazası yaratmayı hayal ederken, bir online mağaza olarak başlamak daha etkili olabilir. Doğru niş seçerek, markanızı çok daha iyi konumlandırabilecek ve belirli bir hedef kitleye farkındalık yaratabileceksiniz.
Güçlü Marka Hikayesi
Marka hikayeniz, işletmenizin varlığını ve kimliğini tamamen değiştirir ve tüketici katılımı açısından çok yönlü bir alternatif sağlar. Bununla beraber, marka hikayenizi çekici, kişiselleştirilmiş ve benzeri olmayan bir şekilde yapmanız gerekecek. Şirketinizin nasıl kurulduğunu, neyi amaçladığınızı, neden sektöre girmeyi düşündüğünüzü ya da sattığınız ürün ve hizmet hakkında nasıl karar verdiğinizi vurgulamak isteyip istemediğinizi hedef kitlenizle bağlantı kurduğundan emin olmalısınız. Bu sayede, arkanızda duracak ve ürünlerinizi tanıdıklarına öneri edecek bir marka savunucu topluluğu yaratabileceksiniz.
Olumlu Müşteri Deneyimi
Birçok müşteri, gerçekten sevdikleri ürünlere ya da mükemmel müşteri bilgi birikimi sağlamakta olan firmalara daha fazla para ödemeye hazırdır. Daha yüksek müşteri beğenisi oranları ve artan gelirler başarılı bir müşteri bilgi birikimi stratejisi ile sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir