E-ticarette yanlış uygulanan 4 SEO tekniği
Mayıs 31, 2021
6 Adımda Rehber (How-To) İçeriği Nasıl Oluşturulur?
Haziran 2, 2021

E-Ticaret İzmir - OK AJANS

Doğal içerik trafiğin artması için arama sonuçlarında sitenizin daha çok görülmesi ve daha üst sıralarda görünmesi gerekiyor. Bunu sadece ürün açıklamaları girerek de yapabiliyorsunuz; fakat rekabetlerin yoğun olduğu bir sektörde alan adı genişliğiniz düşükse, üst sıralarda görünmeniz zor olacaktır.
Alan adınızın genişliğini artırmak için, sitenizin devamlı güncellenmesi ve orijinal yeni içerikler ile desteklenmesi gerekmektedir. İçerik pazarlama çalışması yaptığınızda sitenize yeni içerikler koymuş olacak ve böylelikle Google gözünde de sitenizin değerini arttırmaya başlayacaksınız.
Google, belirli aralıklarla siteleri tarar ve sitelerin güncel olup olmadığına karar verir. Sadece ürün girişi yaparak, sitenizi sürekli olarak güncellemeniz mümkün olamayabilir. Bu sebeple de bir zaman sonra yeni içerik oluşturmadığınız için sitenizin güncel olmamaktadır. Sitenizin güncel olmama durumunda ise Google, arama sonuçlarında sitenizi daha aşağılarda göstermeye başlayabilir.
Tüketiciler artık reklam çalışmalarına fazla dikkat etmiyorlar. Onlar için daha doğal olan ürünü satmaya çalışan içerikler sahte gelebiliyor. Bunun yerine içerik pazarlama çalışmalarında kullanıcılara bir fayda sağlayacak ve ürünlerin nasıl daha iyi kullanılabileceğini anlatan içerikler oluşturduğunuz zaman daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
Öncelikle viral olabilecek ya da geniş kitleler tarafından okunacak dikkat çekici konular üzerine blog yazıları hazırlayabilirsiniz. Bu içeriklerde sektör ve markanın çok da fazla dışına çıkılmaması ya da bu konuları sektörle özdeşleştirerek oluşturulması gerekir. Özdeşleşmiş olan konular sizin için daha büyük avantaj demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir