Tüketiciler online alışveriş sitelerinden ne bekler?
Şubat 24, 2021
E-ticaret firmaları için sosyal ağların önemi nedir?
Şubat 26, 2021

Ürün paketi bir pazarlama aracıdır
Ürün ambalajlama sürecini bir pazarlama çalışmasına da dönüştürebilirsiniz. Özel bir tasarım yaptığınız ve tüketicilerin kendilerini özel hissetmelerini sağladığınızda bu paketlerin pazarlama çalışmalarını da yapabilirsiniz. Kullanıcılar özel hazırlanmış paketleri kendi sosyal hesaplarında da paylaşmayı tercih ederler ve siz de müşterilerinizden gelen bu görselleri kendi platformlarınızda sosyal kanıt için kullanabilirsiniz.

Herkes kişisel bir dokunuştan hoşlanır
Özel tasarımlı kutu veya ambalajlarınızın olması, ürünlerinize kişisel bir dokunuş yaptığınız hissiyatını da verir. Yine yukarda söz ettiğimiz gibi bu özel tasarımlar bir pazarlama ögesi değerini taşımayla birlikte, bu tür özel kutular, kişisel bir dokunuş sergilediği için müşterilerinizin de daha fazla hoşuna gider. Bu tür küçük ayrıntılar müşteri memnuniyetini artırmak için de çok önemlidir.

Sizi rakiplerinizden farklılaştırır
Ürün ambalajlama sürecini nasıl yönettiğiniz, sizi rakiplerinizden de farklılaştıracaktır. Özel tasarımlarla müşterilerinize daha kişisel bir dokunuş sağlamanız, müşterilerinize verdiğiniz hizmet kalitesinin de daha fazla olduğunu gösterir. Bu da sizi rakiplerinizden farklılaştıracak önemli bir detaydır.

Marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olur
Sıradan ve özensiz ürün ambalajlama tercihleri sizi farklılaştırmayacaktır. Ancak yukarda da örneğini vermiş olduğumuz gibi tüketiciler ürün paketlerinizi beğendiklerinde ve bu paketlerden etkilendiklerinde, ürün paketi açılış süreçlerini de kendi çevrelerindeki kişilerle paylaşmayı tercih edecektir. Ürün paketlerinizin sosyal mecralarda kullanıcılar tarafından paylaşılması da markanıza olan bakış açısını olumlu bir biçimde değiştireceği için marka bilinirliğinizi de bu biçimde artırabilirsiniz.

Ürün ambalajlama ilgili sık sorulan sorular
Ürün ambalajlamada nelere ihtiyacınız vardır?
Sattığınız ürünlere göre farklı ürün paketlerine gerek duyabilirsiniz. Bunun beraberinde paket içeriğinde de farklı ögelerle ürünlerinizi koruyabilir ve göze daha güzel görünecek şekilde ürünlerinizi paketleyebilirsiniz. Ambalaj kağıtları, stickerlar, promosyon materyal ve kartvizitler gibi ekstra ögeleri de kutularınıza ekleyebilirsiniz. Bunun beraberinde maliyet açısından baktığınız zaman kutu, bant, koruyucu maddeler gibi ögeleri de dikkate almanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir