E-Ticarette Sosyal Medya Satış Yöntemleri
Nisan 16, 2020
Instagram’da Fotoğraf Açıklaması Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?
Nisan 21, 2020

Sosyal medya kullanımlarının artması pazarlama stratejilerinde oldukça önem taşımaya başlamış ve tüketici deneyimlerinin paylaşılması giderek önem kazanmıştır. Tüketicilerin markalar hakkında sosyal medya üzerinden yapmış olduğu olumlu ya da olumsuz yorumları diğer tüketicilerin alışverişlerine yön vermelerinde oldukça rol oynamaktadır. Tüketicilerin çekinmeden marka ve ürünleri hakkında yorum yapması kullanıcı davranışları etkilediği için bu yorumların etkisi oldukça fazladır. Bu nedenle e-ticaret sitesi sahiplerinin kullanıcı yorumlarına odaklanması gerekmektedir.

Olumsuz yorumların dikkate alınarak olumlu müşteri deneyimlerine dönüştürülmesi ve böylece satışların artırılması gerekmektedir. Olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumların yer alması da tüketicilerin güvenini artırmaktadır. Bu durum tüketicilerin sayfanızı ziyaret ettiğinde satın alma davranışını artıran önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Olumlu ve olumsuz kullanıcı yorumlarının yer alması potansiyel müşterileriniz tarafından gerçek kullanıcıların değerlendirme yaptığına inancını artırmaktadır.

E-ticaret siteleri, tüketicilerinin yapmış oldukları alışveriş hakkında görüşlerini bildirmesine teşvik edebilir. Sitede bağımsız bir görüş bildirme platformunun olması yorumlara güvenin artmasında etkili olacaktır.

E-ticaret sitelerinde kullanıcı yorumlarının yer alması satışların artırılmasında oldukça önemli bir faktör olarak yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir