E-Ticaret Sitesi Kurmak İsteyenlere Başlangıç İpuçları
Ocak 11, 2021
Neden Sanal Mağaza Açmalısınız?
Ocak 13, 2021

E-TİCARET OK AJANS

Küçük veya büyük farketmeksizin internetten satış yapan işyerlerinden bir ürün satın alırken aklımıza gelen ve merak edilen konulardan bir tanesi de fatura kesmedir. Faturaları keserken dikkat edilmesi gereken konulardan tutun, ürünün nasıl bir pazarlama ile satıldığına kadar her şeyin merak konusu olduğu internetten alışveriş sistemlerinde böyle durumların oluşması gayet doğaldır.
E-ticarette oluşması gereken bir sistem var ise oda müşteri ile satıcı kişinin arasındaki bir güven durumudur. Güven dediğimiz durum da güvence dediğimiz unsurlar ile sağlanır. Ürün faturası kesmek de bu unsurlardan birisidir. Ürünün faturasını kesmek müşteri için güvence oluşturan bir durum olabilir.
Faturalarınızıda müşterilerinize gönderirken mail yolu ile gönderebilirsiniz. Böylece hem sizin hem de müşterinizin aklında şüphe oluşması durumu ortadan kalkabilir.
Çok kanallı satış fatura sistemi oluşturabilirsiniz. E-ticarette oluşturmuş olduğunuz bu ağlara yeni bir yazılım yükleyebilirsiniz. Bu yazılımın amacı çok fazla gelen sipariş ve müşterilerinize hızlı fatura kesip gönderme işlemlerini sizin yerinize yapabilecek yazılımsal bir işlemdir. Sizin yerinize faturalarınızı gönderecek olan bu yazılımsal sistemi, uygun bir web tasarım işlerini iyi bilen kişiye yaptırmanız siteniz ve satışınız için sağlıklı olacaktır.
Marka ve kimliğine özen göstermelisiniz. Müşteriniz sizden bir güvence olarak bu tarz faturaları isterse marka ve kimliğinize bakacaktır. Marka ve kimlik açısından bu durum çokça önemlidir. Çünkü faturanız marka ve kimliksiz gelirse bu durumda ürün satın alan kullanıcının alışveriş memnuniyeti azalacaktır. Sahte fatura olarak düşünülebilen bu faturaların sahte fatura gibi düşünülmemesi için fatura oluştururken logonuzun, adresinizin, markanızın bilgileri olmalı ki faturanızın resmiyeti ortada olsun.
E-fatura olarak nitelendirilen mail yolu ile gönderilen faturalar e-ticarette sık kullanılan sistem sayesinde kağıt, posta, maliyetleriniz düşer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir