E-Ticaret Sitenizi Nasıl Daha Güvenli Hale Getirirsiniz?
Aralık 21, 2020
E-Ticarette Kaliteli İçeriğin Önemi
Aralık 23, 2020

İnternetten alışverişin ve sosyal medyanın büyümesi insanlar ve firmalar için kolay yollar ortaya çıkardı ve artık insanlar sosyal medyadanda ürün satışı gerçekleştirmeye başladılar. E-Ticaret ve sosyal medya doğru orantıda yollarını bozmadan büyümeye devam ederken aynı zamanda birbirlerinin işlerini yapmaya başladılar. E-Ticaret artık sosyal medyayı kullanarak kendisine yeni müşteriler çekebilirken, sosyal medyada bu insanlara kendi alanlarında satış imkanı sunuyor.
Bugün günümüzde Instagram yeni alışveriş ve ürün özellikleri ile rekabete yeni heyecanı ortaya atarken diğer taraftanda kullanıcılar bu durumdan memnun kalıyorlar. E-Ticarette bu durumun başyapıtı konumunda çünkü internetten ticaret demek bir nebi insanların sosyal medyaya ve internete olan güvenlerinin artmasını sağlıyor böylece hem kullanıcılar hemde iş sahipleri memnun kalıyorlar.
Sosyal medya kullanımına bakacak olursak en fazla kullanılan uygulamalar ve en fazla erişime sahip platformlar olduğunu görüyoruz. Bir satıcı olması gereken kullanıcı miktarı olmadığında reklam ihtiyacı olduğunu düşünür ve böylece reklam girişimlerine başlar. Reklam girişinin en önemli etkeni sosyal medyadır satıcı o platformda tanıtabildiği kadar ürün tanıtır ve kendi sayfası için müşteri kazanabilir.
Sosyal medya ve E-Ticaretin ilişkisi tamda burda başlıyor aslında birbirleri ile temas halinde duran iki ana platform.
E-Ticaretin olduğu alanların en büyüğü sosyal medyadır. Tanıtım yapabilmek müşteri kazanabilmek için en ideal platformlardır.
Sadece sosyal medya değil özellikle satış konusunda yeni geliştirilmesi planan satış bölümleri,sipariş bölümlerinin çıkması ile sosyal medyada daha fazla ticaretin olacağı öngörülüyor.
E-Ticaret firmaları tanıtımlarını illaki sosyal medyadan değil dilediği gibi internet sitesi üzerindende verebilir.
Verilen bu tanıtımlar reklam olarak geçer ve kullanıcıların internet sitesinde arattıkları kelimelerden yola çıkılarak bu reklamlar karşılarına çıkar.
En iyi yolla sosyal medyanın bu bölmelerini kullanmak kendi markanız ve kendi bünyeniz için size katkı sağlayacaktır.
E-Ticaret ile sosyal medyanın bu kesişimi 2 tarafında işine yarıyor ve iki tarafta bu durumdan memnun kalıyorlar.
Sosyal Medyada en çok reklam ve ticaret planları Instagram üzerinden dönerken arkasını Facebook takip ediyor.
Yakında artık youtubeda bu denli reklamlar vermeyide düşünebilirsiniz. Reklam vermeden önce düşünmenizi gerektirecek tek durum reklamı hangi video veya fotoğraf ile temsillendirdiğiniz olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir