E-Ticarette Sunucu Kiralama ile İlgili Neler Bilmelisiniz?
Ocak 20, 2021
İş Sahibi Olmak İçin Yapılması Gerekenler
Ocak 22, 2021

E-TİCARET OK AJANS

Podcast Yayınlarının E-ticaret Siteleri İçin Önemi Nedir?
E-ticaret sitenizde marka bilinirliğini çoğaltmak için röportaj formatında tasarladığınız podcast uygulamasını tercih edebilirsiniz. Girişimciler ve uzmanlardan meydana gelen misafir kadronuzla müşterilerinize ipuçları ve teklifler sunabilirsiniz. Böylelikle, zaman içinde tanınmış duruma gelen haftalık veya maaş periyotlarla düzenlediğiniz podcast uygulamanız, marka bilinirliğini artırmanın yolu olabilir.
Yaygın erişilebilirlik ile müşterileriniz, her ne ile uğraşıyor olursa olsun yayınlarınızı diledikleri her dilde dinleyebilir ve basitçe ulaşabilir. Durum seçimi ile ilgili özgür olmanız da farklı ilgi alanlarına sahip müşterilere ulaşmanıza olanak sağlayabilir ve böylelikle e-ticaret siteniz içinde amaçladığınız hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.
Podcast yayınlarınız iş stratejilerine olan bakış açınızı büyük ölçüde değiştirebilir ve bu da satışlarınızı artırabilir. Ayrı olarak dinleyici kitlenizin marka bilinirliğini çoğaltmak için ne kadar emek gösterdiğinizin farkında olması akılda kalıcılığınızı da artırmanın yoludur.
Wi-Fi kullanmadan bile sorunsuzca birçok oynatıcı doğrultusunda dinlenebilen ve indirilebilen podcast yayınları, pazarlama stratejinizin ehemmiyetli tek parçası durumuna gelebilir.
Podcast yayını meydana getirmek başka içerik üretme platformlarına göre basit olmasıyla sıkça tercih edilmektedir. Marka bilinirliğinizi çoğaltmak içinde nasıl podcast yayınlarını tercih etmelisiniz?
1-Ulaşılması Kolaydır.
İndirilebilir dosyalar oldukları için kullanımları epey kolaydır. Dinleyiciler; markanız veya ürün tanıtımı içinde yaptığınız yayınları evde, işte, spor yaparken veya yemek yaparken dinleyebilirler.
2-Kalıcı Dinleyiciler ve Müşteriler Elde Edebilirsiniz.
Podcast dinleyicileri çoğunlukla dinledikleri yayınlara sadıktırlar. Başka bir deyişle, dinleyicilerin tahminen %88’i kullanıcı oldukları yayınların tamamını dinlemektedir. Böylelikle markanız içinde söylediğiniz her cümlenin ve verdiğiniz her bilginin büyük üstünlüğü olabilmektedir.
3-Site Trafiğinizi Artırabilir.
Yeni müşterilere ulaşma olanağı ile site trafiğinizde ani artış ortaya çıkabilir. Şayet doğru amaçlanmış etiketler (hashtag) kullanırsanız yeni dinleyicilere de o kadar basit ulaşabilirsiniz.
4-Daha Çok Satış Yapabilirsiniz.
Kaliteli ve organik site trafiği her satışlarda artışa yol açmaktadır. Podcast reklam ağı olan Midroll’un raporlarına göre, podcast yayınında ürün reklamı dinleyenlerin %61’inin o ürünü satın aldığı belirtilmiştir.
Markanızı Büyütmek ve Marka Bilinirliğinizi Çoğaltmak İçin Podcast’ten Nasıl Faydalanabilirsiniz?
Marka hikayenizi anlatmak veya e-ticaret sitenizi tanıtmak için dijital sesli şov formülünü kullanabilirsiniz. Böylelikle sektördeki otoritenizi, marka başarınızı ve müşterilerle ilişkilerinizi herkesle paylaşarak değişik imaj yaratabilirsiniz.
İçerik üretebileceğiniz farklı platformlarda bulunduğu gibi farklı konuları ele alabilir ve insanların markanızla bağlantıda kalmasını sağlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz e-ticaret sitesine veya blog sayfalarınıza podcast sunucunuzu birleştirebilir ve böylelikle katılımı artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir