E-ticarette stok fiyatları nasıl düşürülür?
Mart 25, 2020
E-ticaret şirketleri nedeni yedek bir finansal tasarlama yapmalılar?
Mart 27, 2020

E-TİCARET OK AJANS

E-ticaret sitelerinde kesinlikle olması gereken ve tüketicilerin basit erişebilmleri  için internet siteleri bulunur. Bu sayfalar, hem e-ticaret sitesinin ne konusunda olduğunu gösterir hatta firma ile hizmetleri ile ilgili kimi alternatifler sunar. Bir e-ticaret sitesi hazırlarken, bu web  sitenizin içerisinde kesinlikle bulunmalı. Dizayn ve içerik hazırlama sürecinde bu internet sayfaları öncelikli olarak ele alınmalı ve hazırlanmalıdır.

E-ticaret sitenizi hazırlarken kesinlikle bulundurmanız gereken bu internet sayfalarını ve bu sayfaların içeriklerini hazırlarken özellikle üstünde durmanız gerekenleri ele alacağız.

E-ticaret sitelerinde bulunması gerekenler 

Ana sayfa

Ana sayfa, ilk akla gelen web sitenin  olsa da e-ticaret siteleri içinde en önemli olmakta  sayfalardan biridir. Ana sayfa, e-ticaret sitesinin vitrini gibidiri. Cazibeli, alaka ve ilgi çekici olması gerektiği gibi tüketicilere e-ticaret şirketlerin ne tür hizmetler verdiğini ve ürün gruplarını da tanıtması gerekir.

Markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi açık ve akılda kalıcı bir şekilde sunum  metinler, eyleme davet iletileri ve fotoğrafların bu sayfa üstünde yer alması gerekir. Tüketicilere neden  sizin markanızı seçecek olması gerekliliğini, rakip firmalardan farklarını ve ürünlerinizin tüketicilerin hangi sorunları çözdüğünü gösteren sloganlarınız ve ürün fotoğraflarınız olmalı.

Fotoğraf seçimi ve tüketimi da web sitesi  üstünde epey önemlidir. Yüksek çözünürlüklü ve kaliteli ve size özgü fotoğrafları kullanmanın yanında ürünün basit bir şekilde anlaşılmasını gerçekleştiren fotoğraflar seçmeniz  gerekir. Yukarıda da bildirdiğimiz gibi, ana sayfa e-ticaret sitesinin vitrinidir ve sitenize gelen ziyaretçilerin bu sayfada çekersiniz. 

Hakkımızda Sayfası

Bir başka önemli konuda  “Hakkımızda” sayfasıdır. Bu sayfa, siteyi ziyaret edenlere şirketinizle ile ilgili sunmanız içinde epey idealdir. Kendinizi tanıtabilir, vizyonunuzu anlatabilir, hikayeniz ve tarihinizden söz edebilir, şirketinizi tanıtabilirsiniz.

Hakkımızda sayfası, markanızı daha önceden  duymamış ve markanız ile ilgili bilgi alabilmek isteyen kullanıcılar içinde önemlidir. Hakkınızda herhangi bir bilgi paylaşmamanız ve Hakkımızda sayfasının olmaması, tüketicilerde kuşku uyandırabilir.

İletişim Sayfası

Başka önemli konulardan biri de iletişim  sayfasıdır. Tüketicilerin, markanızla nasıl iletişim  kurabileceklerini ve hangi kanalları nasıl kullanabileceklerini bu sayfanız üstünde paylaşmanız gerekir. İnternet sitenizin değişik bölümlerinde, sosyal medya platformlarındaki hesabınızı, e-posta adresiniz veya telefon numaranız yer almakta olsa bile size avantaj sağlar.

İletişim içinde internet sayfası planımı yaparken, e-ticaret sitenizle alakalı bütün etkileşim kanallarınızı bu sayfaya dahil etmeniz gerekir. E-posta adresleri, telefon numarası, sosyal medya platformunda olan  hesaplarınızı , açık adres ve ürün iadeleri içinde kullanılacak olan adres bilgisi ayrıntılı bir şekilde  bu sayfa üstünde yer almalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir