E-Ticaret Sitenizden Nasıl Verim Alabilirsiniz?
Nisan 10, 2020
E-Ticaret Firmaları için Markalaşma Stratejileri
Nisan 13, 2020

E-Ticaret Sitelerinde Ana Sayfanın Önemi

E-Ticaret sitenizin ilk yani ana sayfası işletmenizin görünen yüzü, müşterilerinizin sizinle etkileşime girdiği ilk yerdir ve bu nedenle çok önemlidir. Ana sayfanız yaptığınız işi, ürünlerinizi, sizi en iyi şekilde tanıtmalıdır ki sitenizi ziyaret eden kişiler etkilensinler ve alışveriş yaparak sitenizden ayrılsınlar. Bunun için dikkat edilmesi gereken hususları ele alacak olursak:

Ana sayfanızın dikkat çekici olması için güzel bir tasarım yapılmalıdır. Tasarımınızın dikkat çekici olması ilk izlenim için oldukça önem taşır. Ürün veya hizmetlerinizle ilgili resimler ve hazırlanmış bir afiş olması müşterileriniz açısından dikkat çekici olacaktır.

Ana sayfanızda firmanızın adının ne olduğu ve ne hizmeti sunduğunuz açıkça görünmelidir. Kurumsal kimliğiniz sizi yansıtacak kadar güçlü olmalıdır. Kurumsal kimliğiniz ve logonuz ise akılda kalıcı olması açısından yeteri kadar büyük, renkli ve yazıları dikkat çekici olmalıdır. Kolay hatırlanabilir olması açısından logonuzu sitenizde belirgin yerlere koymalısınız.

İletişim bilgilerinizi anasayfanızda bulundurmanız sizin güvenilir bir işletme olduğunu ortaya koyar. Görünür bir iletişim bilgileri butonunuz olması işletmeniz açısından önemlidir. Kolay erişilebilir olmanız müşterileriniz sizi tercih etmesi için geçerli bir sebep olacaktır.

Arama çubuğunu sitenizde açıkça görülebilecek ya da kolay erişilebilecek bir yere koymalısınız.

Kampanyalarınız, indirimleriniz, promosyonlarınız veya gönderimlerinizin ücretsiz yapılması gibi fırsatlarınız varsa bunları ana sayfada belirtmelisiniz.

Alışveriş sepeti ikonunuzun kolayca erişilebilir ve görünür olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir