E-Ticaret Sitelerinin Önemli Kısımları ?
Ekim 27, 2020
Ziyaretçilerin Sepetten Çıkma Nedenleri:
Kasım 5, 2020

Ürün Açıklamalarınızı Optimize Edin
Ürünün iyi bir tanıtımı, müşterileri o ürüne çeken en büyük faktördür. Buradaki önemli detay, olabildiğince kısa bir yazı ile çok soruya yanıt bulmaktır. Öyle ki, ortalama bir internet kullanıcısı, herhangi bir sayfasının ilgisini çekip çekmediğine karar vermek için 10 saniyeden fazla harcamamaktadır.

Müşteriler alacağı ürün hakkında farklı konuları merak eder. Bu konular kullanılacak olan materyal, daynma işlevsellik gibi konuları kapsayabilir. Ticari bir sayfadan verim almak, ürüne ait verilen bilgiyle, o bilginin uzunluğu arasında iyi bir denge kurmaktan geçer.

Benzerisiz bir ürünün değeri ortaya koymaya gayret edin. Potansiyel müşterilerinize sattığınız ürünü farklı kılan şeyin ne olduğunu net bir biçimde açıklayan kısa bir açıklama sizi öne çıkaracaktır. Başarılı bir ürün, tüm özelliklerinden değil, alıcısına sağlamış olduğu avantajlardan bahseder.

Görsel dengeyi iyi sağlayın. Ürününüzün özelliklerini iyi düşünülmüş üst başlıklar ile genişletilebilir alt başlıklar kullanarak açıklayın. Böylelikle ürünün ön plana çıkan yönleri ve onu destekleyen unsurları daha net bir biçimde ortaya çıkar.

Müşteriler ürünü denemek ister. Online alışveriş yapan tüm kullanıcılar ürünün uzman modellerde değil de kendilerinde nasıl duracağını merak eder. Bunu bilen pek çok başarılı internet sitesi ise ürünlerinin farklı vücutlara sahip insanlarda nasıl göründüğünü sunmaya çalışır. Hatta Amazon bunu bir adım daha ileri götürüp, bahsi geçen ürünü daha öncesinden satın almış müşterilerin fotoğraf ekleyebilmesine olanak sağlamayı başaran bir sistem kullanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir