Instagram’da Fotoğraf Açıklaması Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?
Nisan 21, 2020
İçerik Pazarlama ile Satış Nasıl Artırılır?
Nisan 24, 2020

E-Ticaret Firmaları İçin Hashtag’lerden Yararlanmanın Önemi

Sosyal medya pazarlama çalışmaları yapan e-ticaret firmalarının Hashtag’lerden faydalanmaları oldukça önemlidir. Fakat bu Hashtag’leri kullanmak kadar nasıl kullanıldığı da önem taşımaktadır. Peki bu Hashtag’leri nasıl kullanırsak markanız için faydalı olabilir bunları ele alacak olursak:

  • Markanıza özel Hashtag’ler oluşturmanız gerekmektedir. Bu da markanızla ilgili yapılan aramalarda içeriklerinizin görünmesini sağlayacağı için önem taşımaktadır. Bu Hashtag’leri müşterilerinizin satın aldıkları ürünleri sosyal medyada paylaşmaları üzerinde olumlu bir geri dönüşüm olarak düşünebilirsiniz.
  • Sosyal mecralar üzerinde yapacağınız yarışma veya kampanyalar için oluşturduğunuz Hashtag’ler yarışma ya da kampanyalara katılımları artıracaktır.
  • Etkileşimi artırmak adına oluşturduğunuz Hashtag’lerin az kullanılmış olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü çok kullanılan Hashtag’lerde üst sıralarda gözükmediğinizde geri dönüşümleriniz azalacaktır. Az kullanılan Hashtag’ler kullandığınızda üst sıralarda yer alma ihtimaliniz de artacaktır.
  • Rakip analizleri yapabilmek için belirli kelimeler belirleyerek bu kelimeler üzerinden veriler elde edebilirsiniz.
  • Belirli ürün grupları ya da kampanyalarınızı öne çıkarmak için Hashtag’lerinizi kategorilendirebilirsiniz.
  • Marka, ürün ya da hizmetinizle ilgili Hashtagler kullanmanız önemlidir. Sırf popüler olduğu için alakasız Hashtag’ler kullanmanız hiçbir etki görememenize neden olacaktır.
  • Basit, sade ve akılda kalıcı Hashtag’ler kullanmanız alacağınız geri dönüşümleri artıracaktır. Bu nedenle hatırlanması kolay Hashtag’leri tercih etmelisiniz.

Etkileşim yaratmak için Hashtag’ler oluşturabilirsiniz. Kullanıcıları yorum yapmaya, etkileşime geçirmeye yarayacak Hashtag’ler kullanmanız ve sosyal medya paylaşımlarınızda bu Hashtag’lere yer vermeniz kullanıcılarla etkileşiminizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir