E-Ticaret Siteniz Akıllı Telefonlara Uyumlu mu?
Mayıs 5, 2021
İnternetten Satış İçin Yapmanız Gerekenler
Mayıs 6, 2021

E-Ticaret İzmir - OK AJANS

Tüketici internet kullanıcıları, genel olarak belli bir duygu ve hikaye ile özdeşleştirilmek isterler. Devamlı olarak bazı markaların reklam tanıtımlarını gördükleri zaman bir süre sonra markalara karşı doğal olarak duyarsız bir hale gelmeye başlarlar. Bazen de daha önemli bir konuyu vurgulamak istendiğinde, geri planda kalması gerekebilmektedir. Hikayecilik ile ilgili çalışmalarınızda, önemli ve farklı konulara dikkat çekmek veya tüketicilerin yaşadıkları sorunların aslında markadan önemli olduğunu vurgulamak için bu hikayelerinizde, markanızı daha geri planda tutabilen senaryolar hazırlayarak, tüketicilere verdiğiniz önemi gösteren içerikler hazırlamak en iyi hikayecilik özelliklerinden olacaktır.
Dijital pazarlamada hikayecilik, bir hizmet , ürün veya markayla ilgili olan pazarlama ve reklam tanıtımlarının çalışmalarını hikaye kurguları ile anlatmayı sağlayarak tüketicilere ulaştırmak olarak tanımlanılmalıdır. Tanıtımı yapılacak olan içeriğin, markanın veya ürünün bir hikaye ile özdeşleşmesi, tanıtımın daha fazla akılda kalıcı olmasını sağlarken, tüketicilerin de bu hikayelerle bir bağ kurmalarını sağlar. Hikaye anlatımı, tüketicilerin duygularına hitap edebileceği gibi onların empati yapmalarını da sağlamaktadır.
Günümüzde tüketiciler, günün her anında epey fazla reklam, tanıtımla karşılaşmaktadır. Radyo, TV, sosyal ağ, dergiler, sokaktaki bilboardlar, gazeteler gibi günlük hayattaki her alanda tüketicilerin karşısına bu reklam tanıtımları çıkmaktadır. Hikayecilik size bu piyasa rekabeti içerisinde öne çıkma fırsatı sunmaktadır. Bu nedenle de oldukça önem taşır. Bununla birlikte bir ürüne talep yaratmak, ürünün tüketicilerin hangi problemlerini çözdüğünü göstermek için önemli bir yere sahibi olduğu gibi, tüketicilerin direk olarak duygularına önem vererek, ürünler için gerekli talepler oluşturmak için de önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir