İçerik Pazarlama E-Ticaret Firmaları İçin Neden Önemli Rol Oynar?
Haziran 1, 2021
E-Ticaretin Altın Kuralları
Haziran 2, 2021

E-Ticaret İzmir - OK AJANS

Rehberlik edecek bir içerik oluşturmanız için öncelikle ortada bir sorun olması ve bu soruna üretmek istediğiniz bir çözüm olması gereklidir. İlgili ürün ya da hizmetle ile ilgili tüketicilerin en çok yaşadığı sorun ele alınarak, farklı rehberler için başlıklar çıkarılabilir.
Tüketicilerin yaşadığı sorunlara yönelik bir çözüm önerinizin de bulunması gerekiyor. Sorunu bulduktan sonra ise çözümü de tüketicilere sunmaya hazırlamanız gerekmektedir. Sorunu ve çözümü bulduktan sonra, bu konuyu en iyi şekilde yansıtabilecek başlığı seçmeye özen göstermelisiniz. Hazırladığınız rehber içeriğinin dikkat çekici olması ve okunması için, iyi bir başlığa sahip olması gerekmektedir.
Başlıklarınızı çok uzun yapmamaya da özen göstermelisiniz. Doğrudan konunun ne olduğunu okuyuculara aktarmalısınız. Bunun yanı sıra internet sitenizdeki bloglar üzerinde bu içerikleri yayınlamayı planlıyor iseniz, çok uzun başlıklar arama sonuçlarında tam olarak gözükmeyebilir. Google indeksleme sırasında belirli bir harf limiti koyuyor ve bunun üzerindeki metinler yarım olarak görünüyor. Bu durum da konunun anlaşılmamasına neden olabilir.
Adım adım yapılması gereken işlemler olduğu vakit, bunları sadece ve sadece metinler ile sınırlı tutmamaya özen gösterin. Üstünkörü anlatımlar olacağına detaylı bir şekilde kullanıcıların bu adımları nasıl yapacaklarını göstermelisiniz.
Eğer video içerikleri hazırlıyorsanız bu daha kolay olabilir; ancak metin üzerine çalışıyorsanız, fotoğraflar ya da ekran görüntüleri ile bu adımları gösterebilirsiniz. Görsel anlatımları kullanmak, okuyucuların konuyu daha iyi bir şekilde kavramasını sağlaması açısından daha yararlı olacaktır.
Başka bir söyleyiş ile, rehberlik edecek içeriğinizi belirli adımlara bölerek hazırlayın. Adım adım anlatımlar şart olmasa da rehber içeriklerin bu özellikler ile bütünleştiğini sıkça görmekteyiz. Bunun nedeni ise, anlatımın daha kolay hale getirilmesini sağlamasıdır. Rehberinizin giriş bölümünde ise bu rehberin hangi konu ile alakalı olduğunu belirtmelisiniz. Tüketicilerin yaşadığı sorunlardan bahsedebilir ve bu duruma nasıl bir çözüm önerdiğinizi bu giriş alanında açık bir şekilde belirtmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir